İmparator Pengueni

Seslendirme uygulamaları, seslendirme eğitimi almış seslendirme sanatçısı adaylarının kendilerini geliştirmek amacıyla sitemize koyduğumuz uygulamalardır. Filmin ilk gösterimi sırasında, çözünürlüğü yüksek olduğundan, internet hızınıza da bağlı olmak üzere bazı tutukluklar olabilmektedir.Ancak, başka bir sayfaya geçmemek kaydıyla ikinci ve daha sonraki gösterimlerde bu sorunla karşılaşmayacaksınız.

Öncelikle filmi izlerken durak yerlerini belirleyiniz. Ardından orijinal sesi duyduğunuz anda bir sonraki durak yerine kadarki bölümü okuyunuz. İyi çalışmalar.

Get the Flash Player to see this content.

BELGESEL FİLMİN METNİ:

Soğuğun hüküm sürdüğü, okyanusun buz kestiği, hayatta kalmanın başarı sayıldığı bir dünyada, yaşam savaşında ustalaşmış bir canlı türü yaşar, İmparator Pengueni. Başlangıcı bilinmeyen bir evrim süreci sonunda, Antarktika’nın uğultulu ıssızlığına ve sıfırın altındaki soğuğa mükemmel uyum gösteren bir hayvan ortaya çıkar. Ancak İmparator’u bekleyen bir sınav var. Antarktika’nın bazı bölgeleri ısınıyor ve devasa buzdağları oluşuyor. Kıbrıs büyüklüğünde buzdağları. Bu durum bir felakete yol açabilir. İmparator’un kendini bu iklim değişikliğine uyarlaması için yeterince zamanı olmayabilir.

İki uzman araştırmacı, gezegenimizdeki en soğuk yere geri dönüyorlar. İmparator’un bu fırtınayı atlatıp atlatamayacağına tanık olacaklar.

Yerkürenin ucunda donmuş bir dünya uzanır. Burada rüzgâr saatte üç yüz kilometre hıza ulaşır ve ısı eksi altmış santigrat derecenin altına inebilir ve hava kupkurudur. Antarktika dünyanın en soğuk ve en rüzgârlı yeri. Burada şartlar o kadar ağırdır ki, bir canlının hayatta kalabilmesi olanak dışı gibidir. Ancak bu elverişsiz ve donmuş topraklarda bile yaşam sürer.

Burayı yuva edinen tüm canlılar, soğuğa rağmen hayatta kalacak şekilde yaratılmıştır. Aralarında biri en eskidir. 1 metre boyunda, bazılarının ağırlığı 40 kiloya varan imparator penguenleri, dünyanın en büyük dalgıç kuşlarıdır. Hayal gücümüzde penguenleri, frak giyen, komik ve küçük adam olarak canlandırırız.

2 Yorum

  • Deniz Özek dedi ki:

    Mutlaka eksiklerim olmuştur. Ama metni çalıştığım kadarı ile orijinal dildeki zamanlamayı tutturarak seslendirdim. Bana göre hoş oldu tabiki konunun uzmanlarının fikri daha önemli. Sanırım diksiyon eğitimi almış ve diyaframımı kullanabiliyor olmamın faydabını gördüm. Seslendirme konusu üzerinde çalışıp kendimi geliştirmek istiyorum. Yardımınız olursa sevinirim.

    Saygılarımla
    Deniz ÖZEK

  • serkan dedi ki:

    selam.. hoş bir deneyimdi ve epey eğlenceliydi. ilk kez denememe rağmen çok hoşuma gitti . teşekkür ederim . seslendirme yaparken üşüdüğümü bile hissettim . imparator penguenler gerçekten iyi bir seçim olmuş . hoşçakalın…

Yorum yazabilirsiniz...

Not: Yorumunuz moderatör tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.