Dublaj Örneği

Aşağıda Buz Devri -1 filmine ait orijinal ve Türkçe dublaj yapılmış biçimlerini göreceksiniz. Son derece başarılı bu Türkçe dublaj, Seslendirme Sanatçısı Yekta KOPAN tarafında gerçekleştirilmiştir. Filmleri ilk izlediğinizde kesinti olabilmektedir. Ancak başka bir sayfaya geçmemek şartıyla 2. ve daha sonraki izlemelerinizde bu tutukluk olmayacaktır. İki film arasında filmin Türkçe metnini de göreceksiniz.

ORİJİNAL FİLM:

Get the Flash Player to see this content.

SİNCAP: Aah, uh! Uyandım, uyandım, uyandım! Eh, herkese günaydın, günaydın, ha! Ne? Marshall! Dirty! Francis amca? Nerede bunlar? Hadi çocuklar, yoksa göçü kaçı, kaçı, kaçı, kaçıracağız! Beni almadan gittiler. Her sene bunu yapıyorlar. Neden? Kimse beni sevmiyor mu? Miskin Sid’i   düşünen tek bir kimse yok mu bu dünyada, yoksa! Pekala ben de kendim giderim. Ha, a! Ah! Kahretsin! Hey manda kasa! Etrafına baksana! Ah rezalet! Pisliğe bastık.

TÜRKÇE DUBLAJLI FİLM:

Get the Flash Player to see this content.

22 Yorum

 • Hikmet Gerek dedi ki:

  Yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz. Çok iyi bir çalışma olmuş ellerinize sağlık.

 • zuhal serimer dedi ki:

  merhaba.ben Ankara Başkent İletişim Akademisinde Diksiyon ve Film Seslendirme kurslarına devem ediyorum.buradan bizlere eğitim veren birbirinden değerli hocalarımıza ve bu çok yararlı site için sizlere sonsuz teşekkür ediyorum.iyi çalışmalar diliyorum.Zuhal SERİMER

 • nükhet yiğitbaşı dedi ki:

  Yabancı yapımları seslendirmek özel bir yetenek ve çalışma gerektirirken, bence türk sanatçıları bu konuda gerçekten çok başarılı,ne yazık ki ülkemizde olması gereken yerde değil…

 • hazime şahin dedi ki:

  Elinize emeğinize yüreğinize sağlık bende başkent iletişim bilimlerinde seslendirme eğitimi almak istiyorum ama ne yazık ki beni engelleyen bir nedenim var öğrenciyim ve izmir dışına çıkamıyorum buradan değerli kurumumuz başkent iletşim bilimleri ve değerli hocalarımıza sesleniyorum hayallerim için önemli bir seslendirme sanatçısı olmak için desteğinize ihtiyacım var lütfen sesimi duyun çevremdeki insanlar spiker olduğumu düşünüyor yani ses tonum çok iyi en büyük hayalim seslendirme sanatçısı olmak en azından izmirde de eğitim vermeniz desteğinize ihtiyacım var kolay gelsinnn

 • duygu yalçınkaya dedi ki:

  Hey ben bu sincabı tanıyorum derslerin en zoruydu:(Ayrıca o bi sincap degidi tembel hayvandı ama haluk hocaya söyleyemedik:)

 • Murat Aydemir dedi ki:

  buz devri artık üçleme oldu ve yekta kopan sit ile özdeşleşti.çok zor bir karakter sit.hem seslendirmesi hem de ses mimikleri zor yakalanabilen bir karakter,farklı bir ağız hareketi ile seslendirilmesi lazım bence yekta kopandan başkası bu derece başarılı seslendiremezdi.bende çizgi seslendirmesi yaptım-yapıyorum ancak sit gibi bir karakteri önüme koysalardı ne inkar edeyim baya zorlardı.

 • ceren dedi ki:

  mrba arkadaşlar.. Bnde seslendirme yapmak istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor? kursa mı gitmeliyim reklam ajansına fln mı yazılmalıyım? Bildiğiniz iyi eğitim veren bi kurs ya da reklam ajansı varsa söyler misiniz? Yardım ederseniz sevinirim..

 • Metin Boyraz dedi ki:

  İnsan içine girince bu işin ne kadar zor olduğunu farkediyor. Ustalık aşamasına gelenler çok emek vermiş olmalı. Sadece yetenek değil disiplin de gerekiyor. Bir o kadar da keyifli bir iş. Umarım emeklerinin karşılıklarını alıyorlardır ve alacaklardır.
  Saygıyla selamlıyorum tümünü.

 • kübra demir dedi ki:

  benim en sevdiğim ve en beğendiğim dublajdır Sid’in dublajı. Bir seslendirme aslına bu kadar benzeyebilir ve aslından bu kadar güzel olabilir. Yekta Kopan’a usta demek az kalır o bir dahi! nacizane tebrik ediyorum!

 • turgay kotil dedi ki:

  yekta kopan tam bir professonel. cam ekrandaki karakterler, sesin sesinle başka bir dünyada yeniden hayat buluyor.Bizde sanıyoruz bu insanlar gerçek hayatlarında bu sesle konuşuyor. o kadar cuk oturuyorki seslendirmeniz inanılmaz. allaha sesinize zeval vermesin

 • esra dedi ki:

  bende seslendirme yapmak istiyorum ne yapabilirim.

 • mustafa karataş dedi ki:

  merhabalar….
  sesime cok gğveniyorum… acıkcası beni buna iten tek etken cevremdeki inanların bu konudaki telkinleri…. ve bende neden olmasın… tanısından yola cıkarak yardımınızı bekliyorum … şimdiden teşekkürler

 • Birgül dedi ki:

  Merhaba.Ben Çoçukluğumdan beri seslendirme yapmayı çok istedim.Çevremdeki herkes ses tonumun çok iyi olduğunu spiker gibi konuştuğumu söylerdi.Şuan ne yapabilirim nasıl bu yolda bir adım atabilirim bilmiyorum.Ayrıca kurslara güç yetermi?yani hiçbir fikrim yok…Keşke hayat çok geç kalmadan bizede bir şans verse ne güzel olur.

 • furkan dedi ki:

  bunun gibi değişik birçok çalışmalar bekliyoruz bu çok güzel olmş elinize ve dilinize ayrıca ses tellerinize sağlık :))))

 • MESUT dedi ki:

  Çevremdeki herkes yanlış meslektesin diyor 🙂 Beni bu adımda cesaretlendirecek birilerinin olması gerektiğini artık yavaş yavaş düşünmeye başladım. Kısaca cesaretim geldi.
  Gelin kanıtlayayım kendimi 🙂

 • TuRan dedi ki:

  Seslendirmenin Yekta Kopan olduğuna inanamadım.

 • sibel dedi ki:

  bana da hayatım boyunca sen çizgi film seslendir dediler ya da neden tiyatrocu olmadın…güldürmeyi sevmek bir yaşam tarzı…ayrıca bu filme ve sid karakterinin seslendirmesine bayılmıştım ve dvd de seslendiren hakkında bir bilgi bulamamıştım..Yekta kopan ı can ı gönülden tebrik ederim…ses tellerine sağlık 🙂

 • Birsel dedi ki:

  Merhaba,öğretmenim,çocukluğumdan beri kitaplara ve edebiyata ilgim var ve kendimi gerek okulda, gerekse kızımla hikaye okurken keşfettim.Kızım asla babasının okumasını istemiyor,düşününce anladım ki hikayeyi okurken canlandırıyormuş gibi ve ses tonumu karekterlere uyarlayarak okuyorum ya da anlatıyorum.Bu durum bende seslendirme sanatçılığını araştırma hevesi uyandırdı ancak yaz tatillerinde uygun olabiliyorum.Bir öneriniz var mı?Yardımcı olursanız sevinirim.

 • dublaj.com.tr dedi ki:

  Birçok arkadaşımızın seslendirme yapmak istiyorum, ne yapmalıyım, gibi soruları olduğunu ve öneriler beklediğini görüyoruz. Arkadaşlara konuyla ilgili http://www.baskentiletisim.com.tr adresini ziyaret etmelerini öneririz.

 • Didem Bula dedi ki:

  İki şekilde de izledim. Yekta KOPAN’ın seslendirmesini daha başarılı buldum açıkçası. Her şeyden önce ara ara Sid’in ağzını şapırdatıyormuş gibi gelen ses tonu etkileyici ve bence gerçeklik katıyor.
  Oldukça başarılı buldum. Tebrikler…

 • aysegul semız dedi ki:

  çocukluktan beri hayalim seslendirmeci olmak 🙂 bu işin kaliteli yerden egitimini almak istiyorum ankarada sanrım bu işi gercekten iyi yapan tek bir yer var bende oradan eğitimini alıp iyi bir seslendirmeci olmak istiyorum ses tonumun buna yattık oldugunu düşünüyorum inş bir gün bende iyi bir seslendirmeci olurum 🙂 :):):)

 • Burcu dedi ki:

  Bu filmi izleyinceye kadar seslendirme ilgimi çekerdi. Ama şu anda ben de seslendirme yapmalıyım. Lütfen gideceğim kursu ve adresini yazın. Seslendirme kursuna gidip en kısa zamanda seslendirme yapmak istiyorum.

Yorum yazabilirsiniz...

Not: Yorumunuz moderatör tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.